חיפוש
  • buycityfacebook

4 טיפים חשובים שכדאי לזכור לפני הופעה בפני הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי

עודכן: 28 במאי 2020

בשביל הזכויות - זכויות רפואיות

על פי חוק, הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי היא הגוף המוסמך להכריע בשאלת אחוזי הנכות שעל בסיסם תיקבע הזכאות שלכם לפטור מתשלום מס הכנסה – או לחילופין זכאותכם לקבלת פטור מתשלום מס בגין משיכה מוקדמת של כספים מקרן הפנסיה שלכם.

נוכח חשיבותה של הועדה ישנם כמה דגשים חשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת לפני שאתם מגיעים – בחרנו לרכז לכם כאן 4 טיפים שמומלץ לגזור ולשמור:

היערכו מבעוד מועד

הדבר החשוב ביותר בכל הקשור לתהליך ההכנה לקראת כינוסה של הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, הוא להצטייד מראש בכל המסמכים הרפואיים העדכניים שתוכלו להשיג וזאת על מנת לספק לחברי הועדה את תמונת המצב המלאה והאותנטית ביותר נכון לאותו הרגע.  

לשם כך, עליכם להבין כי לא מן הנמנע שיהיה עליכם לגשת לשורה של מומחים רפואיים אשר יספקו לכם את האסמכתאות הרפואיות הרלוונטיות שמעידות על מצבכם רפואי. מהניסיון שלנו, הביקורים המקדימים אצל הרופאים הרלוונטיים יכולים לעשות את ההבדל בין קבלת הבקשה – לבין דחייתה.

השאירו את החשש או הבושה מחוץ לדלת

אין ספק כי אף אחד מאיתנו לא שש לדבר על הבעיות הרפואיות שלנו בפומבי – אבל אם יש דבר אחד חשוב שאתם חייבים לזכור הוא שכדאי לכם להיפרד מהתחושה הלא נעימה הזו הרבה לפני שאתם נכנסים לחדר.

הסיבה לכך היא פשוטה מאין כמוה – אחרי הכל – אם אתם סובלים מבעיה רפואית משמעותית שמפריעה לשגרת יומכם ומטרידה את מנחותכם, הרי שאין לכם במה להתבייש כי הבקשה שלכם מהביטוח הלאומי מבוססת אך ורק על תמונת המצב הרפואית האמיתית שלכם. במילים אחרות, אין לכם כל סיבה להתבייש כי אתם לא ממציאים ולא מגזימים – אלא מבקשים לקבל את ההכרה שמגיעה לכם בעקבות מחלה או פציעה שהייתם מוותרים עליה בשמחה.

הציגו את הבעיה הרפואית שלכם בצורה ברורה ותכליתית

הועדה הרפואית שאליה תגיעו תאפשר לכם להציג את טענותיכם – אך באותה הנשימה כדאי לזכור שזמנה של הועדה מוגבל ולכן יהיה עליכם לתכנן מראש את עיקרי הדברים ולהימנע מהצגת תמונה מורכבת מדי שיכולה לפגוע ביכולת להבין את הבעיה שלכם לאשורה.

כפי שאתם בוודאי מבינים, חברי הועדה שיישבו מולכם, יושבים בוועדות מסוג זה מדי יום ביומו ולכן סביר להניח שהם כבר שמעו מאות או אלפי סיפורי מקרה דומים או משיקים ובדיוק מהסיבה הזו עליכם לדבר על הבעיה הרפואית שלכם ללא חשש באופן קצר וקולע.

אל תהססו להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים

לבסוף, על מנת להגדיל באופן משמעותי ובמידה ניכרת את הסיכוי לקבל את ההכרה באחוזי הנכות שיאפשרו לכם לקבל פטור ממס – כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ומוכחים אשר מכירים את דפוסי העבודה של הועדות הרפואיות ויודעים בדיוק מהם תנאי הסף שאליהם הם מכוונים על מנת להעניק את הפטור.

זכרו, על אף העובדה שניתן לערער על קביעתה של הועדה הרפואית, הרי שהסיכוי לקבל תשובה חיובית אחרי שקיבלתם תשובה שלילית אחת הוא נמוך יותר באופן טבעי. אשר על כן, כדאי להשקיע את כל משאבי הזמן הנדרשים מצדכם עוד לפני שאתם מגיעים לוועדה בפעם הראשונה ולא לוותר על התייעצות עם אלה שיכולים לעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם.

16 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול